12 C
Skopje

Некатегоризирани

Комарците бегаат од една билка – ставете ја дома и нема да ве каснат веќе

Решете се од комарците од кои периодов има наезда. Носете светли бои, особено кога изгрева и заоѓа сонцето зошто тогаш се најактивни комарците. Дома ставете...

Кои вработени земале К-15 во износ од 21.927 денари – има и такви

Регрес за годишен одмор (К-15) плус празнични бонуси (дневници) вкупно во просек од 21.927 денари за само една година или колку една просечна нето...

Се ближи тежок и голем празник – една работа никако не смеете да ја направите

На 28 август е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници...

Ако здогледате ваков пајак по ќошевите дома не го убивајте – има добра причина

Стравот од пајаци е една од најчестите фобии кои се појавува. Најчесто луѓето се плашат да бидат каснати од пајак. Истражувањата покажале дека пајаците се...

Јоци: Да си прв човек на БЈБ, а да ти ја следат ќерката до Евридики сосе кеси од Лидл, сама ќе си дадев оставка

Оф…па, нели џипон службено се сунчаше на плажа ? Од каде сега излезе дека бил приватно ангажиран за рашетавање на ќерката на директорот на...

Сузана Турунџиева открива детали: “Нека им даде Бог се што ми зема мене”

Ќерката на писателката и музичар Сузана Турунџиева, Лора, вчеравечер и обелодени на јавноста дека му кажала „да“ на своето момче Филип Наунов, а сега...

Годинава ќе имаме повисок К-15, колку пари ќе легнат на сметките

Вработените во приватниот сектор, до крајот на годината ќе добијат регрес за годишен одмор попознат како К-15 во износ од минимални 9.610 денари. Според податоците...

Единствена Македонија: Бруталниот масакр кај Карпалак можел да биде спречен, имаме документи кои го покажуваат тоа

Партијата „Единствена Македонија“ денес сподели документи од кои, како што велат, се гледа дека погибијата на македонските бранители кај Карпалак можела да се спречи....

ВИДЕО Варошлија жестоко му одговори на Стефан: Не ги етикетирате луѓето по боите што ги носат – Неписмен си и Ќорав

Во последното издание на емисијата „Мода“, модниот критичар имаше навистина интересна содржина за обработка. Имено, на социјалните мрежи кружеше видео кое набрзо стана вирално меѓу...