28 C
Skopje

Некатегоризирани

Утре е Св. Пантелејмон – еве зошто се верува дека е исцелител на здравјето

Свети Пантелејмон се родил во Никомидија од татко незнабожец, Евсторгиј, и мајка христијанка, Евула. Во младоста ја изучи лекарската вештина. Подоцна поверува во Христа...

КОМПЛИЦИРАНИ И НЕЗАВИСНИ: Хороскопски знаци кои се многу тешки за сакање

Дознајте дали вие или вашиот сакан спаѓате во оваа група знаци Додека некои луѓе многу лесно се вљубуваат, за други тој процес е многу потежок,...

Девојка ми има фетиш, и тоа гаден, срам ми е ама ќе ви раскажам

Девојка ми има footfetish, имено, секојпат додека водиме љубов, во текот на предиграта таа ми ги лиже стапалата. Заедно сме речиси една година и на...

ЌЕ ЛЕКУВАМЕ ШЕКЕР И РАК: Цела Македонија го бара чајот од маслинки на Ангел Попов

Луѓе од цела Македонија го бараат домашниот чај од маслинки за кој Ангел Попов од Дојран вели дека го излечил дијабетесот. Откако Женски магазин...

ГАЗАТ СЕ ПРЕД СЕБЕ: Пет хороскопски знаци кои секогаш го добиваат тоа што го сакаат

Знаат како да си ги исполнат сите желби! Овие хороскопски знаци се упорни и никогаш не се откажуваат од своите цели Риби Рибите знаат многу вешто да...

Со другарите се договоривме да ги земеме девојките и заедно да одиме на одмор во Грција – никогаш повеќе

Со најдобрите двајца другари се договоривме да ги земеме девојките и сите заедно да одиме во Грција на одмор. Како што се договоривме –...

ИМАШЕ ПЕКОЛНА ГОДИНА: Анабела проговори искрено за последиците со кои се соочила по обидот за самоубиство на мајка си!

Поп-пејачката Анабела Атијас поминуваше низ вистински пекол во текот на деветте месеци за време на кои нејзината постара ќерка Луна Џогани учествуваше во реалното...

Ќе добие втора шанса: Меган Маркл ќе го посети татко и во најголема тајност

Меган Маркл ќе отпатува сама, без својот сопруг, а на посетата особено се радува 74-годишниот татко Ова ќе биде првата средба на таткото и ќерката...

ОТВОРЕНО И ИСКРЕНО: Лепа Брена проговори за односот со првата сопруга на својот маж

Ќе признаете дека е вистинска реткост бившата и сегашната сопруга да се во коректни, па дури и во пријателски односи. Најчесто станува збор за...