27 C
Skopje

Некатегоризирани

СЈО во општина Аеродром – се испитува работењето на Ивица Коневски

СЈО влегло во Општината Аеродром. По краток увид, истражители ја одзеле сета документација водена во периодот додека градоначалник бил Ивица Коневски. Вработените на истражителите на...

НАРОДНИ ВЕРУВАЊА: Вечерва преспијте тука ако сакате да ви се посреќи и да го сретнете својот животен сопатник!

Под Осоговието останало верувањето ако на големиот христијански празник посветен на Свети Пантелејмон, 9 август, се преспие во истоимениот манастир во селото Пантелеј, на...

Стевчо Јакимовски се обиде вината да ја префрли врз вработените во општина Карпош

Стевчо Јакимовски синоќа, нешто пред полноќ беше приведен во полициска станица, а денес беше изведен пред истражен судија. Стевчо при влегувањето во судот ја...

ДРСКО И НЕПРИСТОЈНО: Ана Николиќ по крштевката на Тара нападната на социјалните мрежи-кој ѝ дозволил ваква да влезе во црква

Естрадната двојка Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста изминатиот викенд ги пролсави првиот роденден и крштевката на својата единица Тара. Крштевката се одржа во црквата...

Утре славиме голем празник – Овие 3 работи задолжително треба да ги направите

Свети Пантелејмон се родил во Никомидија од татко незнабожец, Евсторгиј, и мајка христијанка, Евула. Во младоста ја изучи лекарската вештина. Подоцна поверува во Христа...

Турунџиева со емотивна посвета за веридбата на ќерката: Доста беше тага… Нека биде радост!

Познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева со емотивна порака ѝ ја честита веридбата на ќерката Лора. - Животот никогаш не ми даде трошка...

Ќебапи и плескавици со пилешко месо ни продавале како да се свински и говедски

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во маркети низ Македонија открила мелено месо за ќебапи и плескавици со пилешко кое било декларирано како свинско,...

(ВИДЕО) Што си бараше, тоа си доби – Стефан од Скопје направи пародија модна критика на Сергеј Варошлија

Модниот стилист Сергер Варошлија, а од неодамна и водител и критичар во своето студио за мода на 1ТВ, секојдневно на тапет има девојки кои...

ФОТО: Досега никогаш ја немаме видено ваква – Цеца во бањарка и без шминка

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ е во петтата деценија од животот и може да се пофали со завидна фигура и младешки изглед. Токму поради тоа...