17 C
Skopje

Некатегоризирани

Македонската инстаграм кралица Љупка Митрова ја разреши дилемата дали ќе учествува во релно шоу

Откако струмичката модна блогерка Љупка Митрова и некогашниот победник во шоуто „Големиот брат“, Дарко Петковски – Спејко се во врска, нивната актуелност во медиумите...

Синоќа, половина час пред полноќ, Стевчо Јакимовски е уапсен (ВИДЕО)

По синоќешниот претрес во домовите на ексградоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски, тој е приведен. Тој останува во полициска станица, се додека не биде изведен...

Денеска е Света Петка – Летна – на овој ден се случуваат чуда и никако не треба да се прави ова

Денеска се празнува Света Петка - Летна Оваа Параскева (Петка) беше родум од Рим. Родителите и беа христијани, така што од мали нозе ја воспитаа...

РОМАНТИЧНО ВИДЕО – Ќерката на Маленко и Турунџиева, Лора кажа ДА

Лора Турунџиева, ќерката на познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева, кажа ДА. Романтичното видео од запросувањето на социјалните мрежи го сподели нејзиниот иден...

Го зедовме братот на жена ми во Германија за да му помогнеме, а тој не уништи

Галама здраво. Јас потекнувам од скопското село Волково. Со сопругата и двете деца живееме во Германија десетина години. Успеавме од ништо да направиме еден...

Златко Ориѓански: 10 години кажувам дека Албанците во Македонија се нејзин најпрогресивен и најжив дел

Откако се појави информацијата дека Дуа Липа ќе одржи концерт во Скопје, за поддршка на референдумот, со свој став излезе и македонскиот композитор и...

Гори Инстаграм: Анастасија Ражњатовиќ во ова жешко издание ја разбуди фантазијата на мажите и испрати важна порака

Анастасија Ражњатовиќ мами воздишки каде и да се појави, а нејзините фотографии на социјалните мрежи секогаш собираат бројни...

Хашим Тачи: Нема да има поделба на Косово, туку припојување на Прешевска долина

Косовскиот претседател Хашим Тачи попладнево ги повтори своите заложби за „корекција на границата со Србија“, нагласувајќи дека неговиот предлог не е за размена на...

Овие фотки од Меган Маркл како тинејџерка не сте ги виделе (ФОТО)

Кон крајот на август, после неколку месеци исчекување, во Америка ќе се сретнат војвотката од Сасекс, Меган Маркл и нејзиниот татко, Томас Маркл. Ако може...