27 C
Skopje

Некатегоризирани

Порталот Досие изнесува детали за обдукцискиот наод на Влатко Илиевски

Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични средства. Ова е дел од извештајот на судска медицина...

(ВИДЕО) Да не ти се верува: Со Фиќо од Гевгелија до Швајцарија на изложба – добил и награда

Има помеѓу Вас едни генерации носталгични по Југославија кои што се сеќаваат на Алија Сиротановиќ. Рударот од Босна и Херцеговина кој што со своите...

Ќе се изненадите: Откриено зошто Шакира им дала православни имиња на децата

Ако некогаш сте се прашувале зошто Шакира им дала православни имиња на децата, српски Курир сега го има одговорот. Имено во 2014 пекаччата го ...

Чудата на Острог: Расплакана втрчав во манастирот, свештеникот читаше молитва, а јас врескав од мака

„Имав чувство дека целиот свет ми се урива!Се гушев во проблеми, а немаше никој да ми помогне. Бев несреќна и незадоволна, нервозата постојано беше...

Познати причините за смртта на Влатко Илиевски – ОЈО на потег

Обдукцискиот наод за смртта на пејачот Влатко Илиевски е изготвен и пратен до обвинителството. Од обвинителството ја потврдуваат оваа информација за 1ТВ, но без да...

Се најавува силно невреме со грмежи: Исклучуваме се од струја, но голем ризик е до себе да се држи вклучен мобилен телефон

За деновиве се најавува нов циклон и невреме со поинтензивни процеси низ Македонија, па затоа ви советуваме што да правите со уредите дома и...

Колинда објасни зошто го бакна трофејот: „Не можев да издржам“ – Се чувствував како да го освоивме

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, била во центарот на вниманието на церемонијата за доделување на медалите по финалниот меч на Светското првенство во...

(ФОТО) Тој е на одмор и се откри за јавноста: Запознајте ја преубават сопруга и дечињата на Лионел Меси

Аргентина беше елиминирана од Франција на Светското првенство, а Лионел Меси се дистанцира од професионалните обврски и му се посвети на семејството. 31-годишниот фудбалер моментално...

Веќе почнаа фрустрациите за Меган: Кралската снаа направи огромна грешка, живее како во кафез

Поранешната американска актерка Меган Маркл стана кралска снаа, па животот и се смени од корен. Иако могумина би рекле дека живее во богатство и...