14.2 C
Skopje

Некатегоризирани

Владата ги донесе следниве одлуки на најнквата владина седница

Владата на Република Северна Македонија вечерва на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за воспоставување на бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета...

Бил Гејтс со порака: Животот ќе се нормализира кога ќе се исполнат овие два услови

Животот ќе се нормализира по пандемијата само кога ќе бидат исполнети два услови, порача милијардерот Бил Гејтс. Според него тоа ќе се случи кога ќе...

Рекорд: 445 нови случаи на Ковид 19 во земјава

Во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 249 -Куманово 12 -Штип 13 -Прилеп...

Какви се тие национал-болшевистички глупости на Бугарија, за непостоење на нашиот јазик?

Што е спорно со постоењето на македонскиот јазик? Какви се тие национал-болшевистички глупости на Бугарија, за непостоење на нашиот јазик? Македонски јазик постои од...

Тито секогаш избегнуваше еден град во Југославија – погледнете кој и зошто

Јосип Броз Тито, некогашниот лидер на веќе поранешната држава Југославија, за време на својот долгогодишен мандат од секогаш пробувал што е можно да избегне...

Фризерница, тренирање на хрватско магаре – еве за што се арчат европски пари

По скандалот со 270 илјади евра дадени на фризерница за спроведување проект со пари од европската унија преку Националната агенција за европски образовни програми...

Заев: Отворам дебата како да се претворат во инвестиции за дополнителен економски развој околу 1,5 милијарди евра на граѓаните што ги чуваат дома

Ние сме уште земја во транзиција и се смета дека кај граѓаните има околу 1,5 милијарди евра кои се надвор од финансиските текови и...

Видео: По 7 години брак поставил камера во спалната, снимката го оставила без збор

Индиец цели 7 години живеел во брак во кој бил задоволен од тоа како функционира со својата сопруга, но после 7 години почнал да...