10 C
Skopje

Некатегоризирани

Груевски: Ќе има големи кадровски промени и освежувања

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денес го добит мандатот од страна на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов. Тој ќе има за задача во...

Македонска работа – крадци ги „оперирале“ автомобилите завеани од снегот

Во изминатите неколку денови цела територија на Македонија е под снежна покривка, огромната количина на снег направи неколку проблеми, од кои најголем е оној...

Кобна кражба: Го убила струја додека крадел бакар од трафостаница

Од вработен во ,,Електродистрибуцијата'' во една од решетките во трафостаницата е пронајден Беким Хрустиќ (35) од Какањ кој го убила струја. Неговата намера била...

Општа тепачка на пазарот во Пробиштип

Традицоналната манифестација која се одржува во Пробиштип кај градскиот пазар под имеот „Леговец ленд Винтерленд 2017“, завршила со немил настан и општа тепкачка. До нарушувањето...

Големо враќање на Бред Пит- Холивуд со овации го поддржа глумецот после разводот од Анџелина Џоли! (ВИДЕО)

Последните неоколку месеци Бред Пит изгледаше уморно и исцрпено кога ќе се појавеше во јавноста, но синоќа на доделувањето на Златните глобуси славниот глумец...

Вооружен грабеж на спортска обложувалница „Златна Копачка“ во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во главниот град на нашата држава, Скопје на улица „Лазо Трповски“ е извршен вооружен грабеж на спортската обложувалница „Златна...

Изминатата година беше кобна за некои холивудски бракови: Eве кој најмногу шокираше

Изминатата година беше кобна за монгу селебрити бракови, скоро и да не помина некој месец без да не шокира некој нов развод, а се...

Ѕвездите раскажуваат зошто не пијат алкохол

Има една приказна, дека човек кој не пие, крие нешто. Па, не знаеме дали овие светски познати личности имаат сериозни тајни, но можеме само...

Омилени алкохолни пијалоци на американските претседатели

Човечки е да се пивне пиво, две, а токму за ова не се исклучок и претседателите на најмоќната држава во светот. Тоа се раскажува...