Поучна приказна во која ќе се пронајде секој вреден работник: Како мравката добила отказ?
Што виси на дрвото кај комшиите? Забележала нешто чудно – објаснувањето ќе ве изненади
За 10 минути пет пати во неделата: Исчистете ги и испразнете ги цревата, со една лажичка од оваа домашна смеса
Работи кои никогаш не треба да ги чистите со правосмукалка
Како се користи куркумата за слабеење: Рецепети и совети
Рецепт: Научете да го подготвите чајот кој лекува повеќе од 50 болести
Пијалок кој ги „топи” мастите на стомакот
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат и пријателска Германија да ја инволвираат во нивните лаги, на 12 април остануваат во опозиција
Многу ослабела: Ако не е фотошоп, ова е премногу – Ана Николиќ изненади со својот изглед (Фото)
Макрон: Пјонгјанг мора да се врати на патот на „безусловен дијалог“
11 од најдолго очекуваните филмови во 2020

Вест на денот

Гду: Во името на демократијата ГДУ има чест да ви ги претстави ветувањата на Заев, Шекеринска и Пендаровски (Видео)

Во името на демократијата и демократизацијата на институциите, Граѓанско Демократска Унија- ГДУ, има чест да ви ги претстави зборовите на...

Прочитај повеќе

Цел живот погрешно ставате детергент во машината за перење – со еден трик алиштата ќе бидат чисти и миризливи

Иако на секоја кутија за детергент имате препорака колку треба да ставите во машината, повеќе произведувачи претеруваат во препораката, за...

Прочитај повеќе

„Ел Чека“ го предупреди Заев – „бомбите“ се за ДУИ, но едно нешто мора да направиш и ти

Лицето коешто во јавноста е познато под псевдонимот „Ел Чека“, преку својот новоотворен фејсбук профил предупреди дека добил информации од...

Прочитај повеќе

Требаше на крајот од минатата недела, ама – кога ќе биде пуштен автопатот Штип – Миладиновци?

Иако требаше да биде пуштен во сообраќај до крајот на минатата недела, нема објаснување од надлежните институции зошто автопатот Миладиновци-Штип...

Прочитај повеќе
Страна 103 од 115 1 102 103 104 115
  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.