17 C
Skopje

Вест на денот

Јаневска: Ми се смеат зошто бегам на тротоар кога ќе видам човек

Фејсбук статус на Марија Јаневска, кој предизвика голе ПРЕКУ ГЛАВА МИ Е. Да, вака ќе го почнам статусов. Сите што ме знаете, знаете дека ретко пишувам...

Најмногу до сега – рекорден број на заболени во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 953 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19. - Скопје 67 - Куманово 19 - Штип 16...

Убиениот Американец Џорџ Флојд имал коронавирус, покажала обдукцијата

Афроамериканецот кој беше убиен при апсење од полицијата, се покажало дека бил позитивен на новиот коронавирус. Ова го покажала обдукцијата, јавува Си-ен-ен. Постсмртниот тест покажал...

Катица Јанева се соблекла во долна облека во Заводот за ревизија

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева заработи прекршочна пријава откако денеска на состанок во Државниот завод за ревизија почнала да се однесува дрско и...

Полициски час од четврток до понеделник наутро, предлага Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести ќе предложи враќање на полицискиот час од четврток во 21:00 часот до понеделник во 05:00 часот. Движењето ќе биде забрането на...

Ако нема карантин за продолжениот викенд, коронавирусот неконтролирано ќе почне да се шири

Комисијата за заразни болести денеска има и втор вонреден состанок, по зголемените бројки на заразени од коронавирус изминативе неколку дена, а посебно денеска, откако...

Последно истражување: Коронавирусот не дошол од Кина, се ширел во Франција пред да се дознае

Ново истражување тврди дека избивањето на епидемијата на коронавирусот во Франција има мала поврзаност со случаите кои се увезени од Кина или Италија. Виролозите на...

(ВИДЕО) Доцна во ноќта огромна несреќа – изгоре кафулето „Фонтана“

Доцна во ноќта изгоре кафулето „Фонтана“ кое се наоѓа кај трговскиот центар „Мавровка“. Според видеата на социјалните мрежи, може да се забележи дека пожарот...

Градоначалникот на Куманово со среќни вести: Мои пријатели, сакам да ве информирам нешто

Почитувани пријатели, драги граѓани, Ви се заблагодарувам од срце на сите пораки со подршка и желби за закрепнување. Сакам да ве информирам и Вас и...