11.5 C
Skopje

Здравје и Храна

Научници со тврдења дека светот е излажан: Коронавирусот се појавил во 2012 година, a првите заразени биле

Нови тврдења за потеклото на вирусот: Со коронавирус во 2012. година биле заразени рудари во Кина? Новиот коронавирус можеби не потекнува од пазарот во Вухан...

Ова се скопските општини со најголем број случаи на коронавирус

Чаир, Газби Баба и Аеродром се трите скопски општини каде има над 100 активни случаи на коронавирус. Во продолжение детално погледнете ја состојбата на активни...

Шведски модел: Водечки епидемиолог не препорачува носење маски

Водечкиот шведски епидемиолог, Андерс Тегнел и понатаму одбива да ги препорачува заштитните маски и предупредува дека е многу опасно да се потпираме на нив. -Многу...

Малагурски: Шведскиот модел за коронавирус без хистерија [видео]

Погледнете како познатиот политички новинар Борис Малагурски во детали го објаснува системот за борба против коронавирус во Шведска. Во доба на пандемија, швеѓаните не...

Притиснете ја оваа точка и дишете длабоко – резултатот ќе ве воодушеви

Акупресура е метод кој уште одамна го практикувале Кинезите, а и ден денес го користат луѓето да се ослободат од различни болки во различни...

Даниела одбила да го исклучат нејзиниот сопруг од апарати, па се случило нешто неочекувано

Даниела Дејвис во Јули 2001 година добила повик од болница бидејќи нејзиниот сопруг, Мет, имал тешка сообраќајка возејќи мотор. Мет со својот мотор се вклучил...

Влијанието на загадениот воздух врз развојот и здравјето на мозокот на децата

Погледнете како загадувањето на воздухот влијае врз мозокот на децата! Секое дете заслужува да дише чист воздух. Во ова видео можете да слушнете повеќе за последиците...

Правилна транзиција на рутината за нега на кожата од лето кон зима

Со пад во полн ек (fall winter), време е да разговараме за кожата. Есента носи поладно време (време на џемпер!), а со тоа и...

Бебе се смеело на глас цели 2 месеци, а потоа родителите сфатиле дека причината не е смешна

За разлика од многу други парови кои првпат станале родители, Британката Џема Јанг и нејзиниот сопруг биле поштедени од стравот пораи постојаниот плач на...