fbpx
-3 C
Skopje

Здравје и Храна

Бебе се смеело на глас цели 2 месеци, а потоа родителите сфатиле дека причината не е смешна

За разлика од многу други парови кои првпат станале родители, Британката Џема Јанг и нејзиниот сопруг биле поштедени од стравот пораи постојаниот плач на...

ФОТО: За 10 месеци ослабела 30 килограми – сега е вистинска бомба

Дваесет и осум годишната Австралијанка Луси Лизмор, изгубила 30 килограми за само 10 месеци, а не одела во теретана. Вежбала дома, но не и во...

10 минути дневно и ќе се случи чудо: Држете ги нозете кренати – вакви се резултатите

Оваа вежба можеби мислите дека е необична, но немојте во никој случај да мислите дека е глупава измислица, затоа што истата може да биде...

Најпознатиот кардиохирург на светот тврди: Појадокот е зло, дајте го на непријателот

Познатиот руски кардиохирург, професор и академик на Руската академија на науките, воедно и главен кардиохирург на министерството за здравство на Русија, ја поби тезата...

Постојано правите погрешен потег: Еве го решението да го задржите лебот свеж!

Извештајот на тема, храната и нејзиното складирање кое го спроведе Универзитетот во Небарска, покажа дека лебот каде и да го држиме, доколку е на...

Еве зошто треба да уринирате под туш кога се бањате

Ова се четири фантастични причини поради кои треба да уринирате додека се туширате… ​ 1.На овој начин буквално ја спасувате планетата ​ Агенцијата за заштита на животната средина...

6 неверојатни намени на вотката

Ова се нејзините 6 поразлични намени: 1. Помага во отстранувањето на тврдокорни дамки како што се дамките од трева и црвено вино. Потопете ја облеката...

Слатки тајни од кујната на мајка ми – рецепт за совршен чоколаден куглоф

За совршено да ви успее куглофот треба да го знаете следново: сите состојки треба да бидат на температура од околу 20 степени, да се...

Црн бибер- храна и лек!

Сушениот бибер се користи долго време поради вкусот и неговото лековито својство. Како зачин се употребува плодот на ова растение, кој е во форма...