fbpx
-3 C
Skopje

Здравје и Храна

Греено вино за празничен шмек и за победа на настинката!

Ги чувствувате првите знаци на настинка? Се чувствувате настинато, немате доволно енергија и желба за работа, ве болат мускулите и сакате да одморите? Сега е...

Протеински леб без јаглерохидрати

Во надеж за намалување на вишокот килограми понекогаш е добро да промените дел од исхраната. Доколку сакате да го намалите внесот на јаглерохидратите или...

ВИДЕО: Совршени чучњеви за совршен задник

Оваа едноставна вежба е една од најпопуларните во светот, правилно извдени чучњеви доведуваат до подигнат и заоблен задник кој монгу жени го посакуваат, а...

Три природни маски за лице без акни

Акните се проблем кој им создава непријатности не само на тинејџерите, туку често и на возрасните. Секој што се соочил со овој проблем знае...

10 моќни лековити својства на куркумата

Куркумата е често користен зачин во источната кујна, но таа е корисна не само во исхраната, туку служи и како лековито средство. Во Индија...