16 C
Skopje

Здравство

Што порано почнете да ги користите: Намирници кои најдобро го намалуваат високиот притисок

Најдобра превенција и третман на висок крвен притисок, односно хипертензија, секако е балансиран начин на исхрана. Ако немате зеленчук во вашата диета, постои голем ризик...

Ставете лук во уста и држете околу 30 минути: Ефектот е зачудувачки

Лукот, освен што со своите антибактериски дејства лекува настинки и грип, тој е мошне употребувана билка во многу други здравствени ситуации. Една кинеска метода е...

ТОП 20 најглупави одбрани

https://www.youtube.com/watch?v=bFv7ZUb4SjY

ТОП нокаути на Мајк Тајсон

Мајк Тајсон објави дека влегува во бизнисот со канабис, но да се потсетиме каков „ѕвер“ беше во рингот. https://www.youtube.com/watch?v=sccD0Uvz6Rg

Таткото на Ејми Вајнхаус: Нејзиниот дух редовно ме посетува и ме гледа со нејзиното прекрасно лице

Поминаа шест години од смртта на британската пејачка Ејми Вајнхаус, но според изјавите на нејзиното семејство, таа се уште е присутна. Таткото на Ејми,...

Дали знаете што наследува бебето од мајката а што од таткото

Постојат многу гени кои се одговорни за уникатниот изглед на луѓето. Гените се мешаат и понекогаш е тешко да се одреди на кого личи...

Статусот на еден расплакан гинеколог што допре до многу луѓе

"Денес е најтешкиот ден во мојот живот. Како лекар јас помогнав на многу бремени жени и секој пат кога ќе одам на работа, се...

Киднапирањето на Пол Гети, вистинската приказна позади филмот „Сите пари на светот“

"Сите пари на светот" е еден од најочекуваните филмови оваа година - тоа е така не само поради фактот што режисерот Ридли Скот одлучи  во...

Едни поинакви божиќни филмови

Во списокот што следи го нема „Сам дома“ и покрај тоа што секој Божиќ не малтретираат со малиот деген, веќе пораснат наркоман и алкохоличар...