16 C
Skopje

Здравство

Еве како би изгледала македонската армија ако станеме дел од НАТО

Погледнете го ова интересно видео со припадници на бугарската армија... https://www.facebook.com/stanislav.yotovski/videos/1899514663634022/

10-те омилени комплименти на мажите

Секој од нас понекогаш има потреба од пофалби за да се чувствува подобро. А мажите не секогаш добиваат доволно такви… Едно е да му...

10 ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ГЛЕДАМЕ ПРЕМИЕР ЛИГА

Со мечот меѓу Арсенал и Лестер, вечерва со почеток од 20:45 стартува новата сезона во најскапата фудбалска лига во светот. Челси ја брани титулата,...

10 совети како да го привлечете се она што го посакувате во животот

Не може да промените ништо се додека не ја прифатите во целост точката под број 1! 1. Почнете да се грижите за себе Станете малку себични. Да,...

Топ цитати од македонски политичари

Бранко Црвенковски - Народот е секогаш во право, дури и кога греши   Љубчо Георгиевски - Патриот е денеска тој што ќе ја спаси македонската нација...

10 најважни животни лекции на кои нè учи Малиот Принц

Малиот принц не е обична книга напишана само за малите. Оваа книга претставува и богата ризница на сознанија и поуки и за возрасните со своите...