17 C
Skopje

Живот

Велигденски пост – важни правила: Што е дозволено да се јаде за викенд, а што во други денови

Веќе трае големиот и тежок Велигденски пост, кој е пост со многу имиња. Велигденски пост е затоа што завршува на Велигден и значи подготовка...

ВИДЕО: Хирург објави снимка, како изгледаат белите дробови после 30 години пушење

Пушењето е штетно за здравјето. Тоа сите го знаеме, но и покрај се, многумина пушат и свесно го загрозуваат сопственото, но и здравјето на...

(ВИДЕО) Не можете ниту да претпоставите – погледнете како бебињата гледаат на светот во првата година

Кога ќе се родат, малите дечиња речиси ништо не гледаат. Тие распознаваат само светлина и темнина, но се им е како во магла, односно...

Што се случува со фетусот додека мајката дише загаден воздух

Секое дете заслужува да дише чист воздух. Во ова видео можете да слушнете повеќе за последиците што загадениот воздух може да ги има врз...

Колку често треба да се бањаат вашите деца

Сте се запрашале ли колку често треба да ги бањате вашите деца? How often do Children need to Bathe? – едно од најинтересните прашања...