30 C
Skopje

Живот

ВИДЕО: Таа е сопственичка на најубавите нозе на светот – кога ќе погледнете како вежба сè ќе ви биде јасно

Некогашниот ангел на Викторија Сикрет – 35-годишната Изабел Гулар од Бразил долго време ја носи титулата на жена со најубави и најдолги нозе на...

Индонезиец се развел по само неколку дена брак бидејќи дознал дека сопругата всушност е маж

Индонезиските медиумите јавуваат за бизарен случај во кој 31-годишен маж се венчал со жена која ја запознал на интернет, а само неколку дена по...

Овој хороскопски знак кога-тогаш ќе стане богат! Провери дали тоа можеби си Ти

Еден хороскопски знак има подобри шанси од сите останати да стане позната личност. Спроведено е дури и истражување кое го потврдило тоа. Луѓето кои се...

Се чинеше дека и нема спас: Огромен питон ја обвитка срната, но сепак успеа да се спаси (ВИДЕО)

Видеото е направено пред неколку дена на Тајланд, а срната добила неочекувана помош и успеала да се спаси и да избега. Се е снимено од...