fbpx
-4 C
Skopje

Живот

И тата би сине: Онлајн наставите на оваа прекрасна наставничка не ги следат само учениците (Видео)

Наставата на компјутер односно на ТВ екран или како кај нас овде се кажува ТВ училиште, на почетокот збуни многу - и родителите и...

Ветеринари предупредуваат: Kучињата и мачките не треба да се дезинфицираат со алкохол- еве што да направите

Француското здружение на ветеринари денеска предупреди дека домашните миленици, особено кучињата и мачките не треба да се дезинфицираат со средства на база на алкохол,...

Заев остварил телефонски разговор со Груевски – добил совети од Никола за кризната состојба во која се наоѓа државата

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска остварил телефонски разговор со својот политички ривал, екс премиерот Никола Груевски. Поранешниот премиер Груевски по заминувањето од Македонија често...

За да ги задржат муштериите, сопственици на пекарница измислија „бурекомат“

Сопственици на пекарница во Панчево, Србија, откако била прогласена вонредна состојба во државата, решиле да отворат шалтер за продажба на бурек, а кој ќе...

Лекарите открија зошто дебелината го зголемува ризикот кај заболените од коронавирус

Лекарите предупредуваат дека дебелите луѓе имаат поголема веројатност да заболат од коронавирус. Според студијата спроведена од Националниот здравствен сервис во Велика Британија, повеќе од...