fbpx
-3 C
Skopje

Челси и Тотенхем во битка за звездата на Евертон во јануари

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Борбата за Рос Баркли ќе биде продолжена во текот на зимата, кога Челзи и Тотенхем ќе се обидат да се засилат со играчот од средниот ред на Евертон.

Според “Дејли мејл”, двата клуба во Лондон се надеваат дека ќе излезе доста поевтино за нив, иако сепак ќе чини околу 15-20 милиони фунти.

Меѓутоа, во текот на летото, „Карамелите“ бараа најмалку 40 милиони евра, што не можеше да се добие, затоа што неговиот договор истекува на крајот од сезоната, па тогаш тој ќе биде слободен играч.

Сините од Западен Лондон понудија 35 милиони за него, кои им беа одбиени, за што се смета дека самиот фудбалер сака да отиде кај Тотенхем, каде ќе се приклучи на јадрото на тимот од млади Англичани како Хари Кејн, Деле Али и Ерик Даер.

Малку е веројатно дека Баркли да потпише нов договор со Евертон, откако одби по 100 000 фунти неделно и затоа очекувањата се во јануари Евертон да немаат особено голем избор и да се разделат со него.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...

Ви излезе жицата од градниkот – немојте да ја фрлате, секоја жена треба да го знае овој трик

Ако носите градници со жица, сигурно некогаш сте биле негрвозни откако жицата ќе ви излезе од градникот. Иако некои дами често таа жица веднаш ја...

Променила само една навиkа и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

На 45 години може да се пофали со совршена фигура, но патот до совршена линија не бил воопшто лесен, како што признава и самата. „Како...

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...
- Advertisement -