fbpx
0 C
Skopje

Челси за 80 милиони евра носи две фантастични засилувања

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Прв на листата на зимските желби на Антонио Конте е фантастичниот 20 годишен фудбалер од средниот ред на Атланта Френк Кеси.  Челси на Италијанците им понуди 25 милиони евра, но беа одбиени со образложение дека не треба да се вратат со понуда помала од 40 милиони.

Кеси во 16 натпревари има постигнато 6 голови од средината на теренот, при што сигурно би претставувал одлична замена за Оскар кој замина во Кина. И додека Челси ќе мора добро да се потруди за да донесе млади играчи од Брегот на Слоновата Коска, приближно иста сума ќе падне за поранешната звезда на Манчестер Јунајтед.

Според пишувањето на германски Билд, клубот на Роман Абрамович бил сериозно заинтересиран за Хавиер Ернандес. Чичарито е еден од главните играчи на Баер Леверкузен, но Германците наводно би биле среќни доколку го продадат за сума помеѓу 35 и 40 милиони евра.

Иако Диего Коста е во брилијантна форма, Конте не може да смета само на еден напаѓач и сака соодветна замена на клупата. Италијанскиот тренер на клупата го има Мичи Батшуаји, но очигледно довербата во него е мала ако се земе во предвид дека го остави на клупата на претходниот натпревар кој Коста го пропушти поради картон.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -