fbpx
2 C
Skopje

Червар: Имаме аргументи да бидеме задоволни од прикажаното

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Селекторот на сениорската ракометна репрезентација на Македонија, по поразот од Норвешка изјави дека е задоволен од впечатокот на нашата репрезентација на Светското првенство во Франција. Денес Македонија беше елиминирана од Норвешка со резултат од 34:24.

“Знаев и пред мечот дека денес ќе ни биде тешко, но во првиот дел, иако игравме без двајца клучни ракометари игравме многу добро. Нашата одбрана 5-1 беше одлична и Норвежани имаа проблем. Додека имаше борба, во првиот дел тие во ништо не беа подобри од нас. Промашивме шест зицери и тука го загубивме натпреварот. Но, во вториот дел бевме уморни и немавме шанси против одличната, фер и коректна Норвешка. Имаа многу солуции против сите наши одбрани и морам да кажам дека Норвешка ја заслужи оваа победа. Моето искуство за цело првенство е позитивно. Никого не победивме во Полска, скоро никого во Гдањск на олимписките квалификации. Сега игравме рамноправно скоро со сите, но можеби малку во главите се предадовме на денешниот натпревар со Норвешка. Имаме аргументи да бидеме задоволни на одиграниот турнир. Добивме многу со тоа што младите ракометари играа, а не ја грееја клупа. Штета што го немавме Кузмановски, ќе ни помогнеше многу на овој турнир. Репрезентацијата не е затворен круг и секој може да добие шанса. Покажавме и дека не се предаваме и неколку пати се враќавме во натпревари. Општ впечаток е дека седум на шест ние најдобро играме од сите селекции. Верувам дека ќе играме во Хрватска во следната година и дека овие момчиња ќе бидат уште подобри“, изјави селекторот Лино Червар по средбата со Норвешка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов Зеланд се тресе како вејка на ветрот: Трет силен земјотрес. Издадено предупредување за цунами

Трет силен земјотрес го погоди Нов Зеланд за само неколку часа. Магнитудата овој пат беше 8,1 степен, што е најсилна од трите земјотреси. Можни се...

Доктор Николов го повика Филипче на ТВ Дуел: Министре излезете со мене на дебата наместо да се самофалите

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко Филипче, на дебата на која би дискутирале за актуелните...

Ако не сакате да одите во теретана, а да изгледате згодни, ова е решение за вас (Видео)

Дечкото одлучил дека не му се исплати да оди во теретана кога Алиекспрес има достава до дома, пишуваат нашите колеги од Мотика.мк во description...

Стојан за Нимет: Е тоа е соживот, ниту го знам ниту го познавам, но ме контактираше на фб за да ми помогне

Некои гестови и постапки заслужуваат јавна благодарност. Денес во Скопје брзајќи да стигнам на работен состанок ја изгубив возачката дозвола. Еден час подоцна добив...

Дали сте знаеле дека во македонската азбука има две зборчиња? Погледнете!

Македонската азбука ја учиме уште во предучилишна возраст, а потоа истата ја користиме целиот живот. Но, ретко кој забележал дека во нашата азбука се кријат...
- Advertisement -