fbpx
7 C
Skopje

Червар: Македонското срце мора да победи на еден од следните три натпревари

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Нашата ракометна селекција синоќа ја забележа и својата втора победа во групата Б на Светското првенство во Франција, совладувајќи ја репрезентацијата на Ангола со 31:22 (14:9).

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Лино Червар, после победата на неговите избраници, изјави дека е задоволен од победата, но не и од начинот на кој што влеговме во натпреварот.

„Малку опуштено влеговме во натпреварот, јас реков дека секој меч е тежок меч и треба многу сериозно да се пристапи. На почетокот промашивме многу зицери и бевме малку нервозни поради тоа, но важно е што победивме, на овие натпреварувања се бројат бодовите и тоа е најважно. Задоволен сум, два натпревари четири бода. Одиме на победа и на следниот натпревар. Македонското срце мора да победи на еден од следните три натпревари“, изјави Червар.

Македонија ја оствари целта на Мундијалот, а тоа е речиси обезбеден пласан во осминафиналето. Нашиот следен противник во групата Б е селекцијата на Словенија, а натреварот ќе се одигра во понеделник.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -