4 C
Skopje

Често ви се појавува ова на компјутерот – ете што значи и што треба да направите

АКТУЕЛНО

Со оваа грешка барем еднаш во животот сте се сретнале, а сега е откриено и што точно значи бројот 404.

404 грешка, страницата не е пронајдена е нешто што сите сме го прочитале, а доколку не сте знаеле до сега, според една теорија 4040 била собата на научници кои работеле во Швајцарија, а кои се заслужни за развој на Интернетот.

Многумина верувале дека пораките стигнуваат токму од таа соба, меѓутоа не е така, ова тврдење е погрешно.

Секој HTTP код си има свое значење, а првата четворка значи дека за грешката е одговорен клиентот, броевите 0 и 4 значат дека нема содржина, или дека нешто е тргнато во зависност од страната.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -