26 C
Skopje

Чудата на животот: Семејство остана без дом од земјотресот во Драч, но ја доби ќеркичката Ајсел

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Семејството Сула од албанскиот град Драч, кој е најпогоден од катастрофалнот земјотрес, е едно од многуте кои ги загубија своите домови во силниот земјотрес и е сместено во поставените шатори во Манз.

Но, животот на ова семејство им донесе нова радост.

Ардјана на свет ја донесе својата ќерка Ајсел. Прекрасната вест ја пренесе министерката за здравство на Алабанија, Огерта Манастирлиу.

-Чудата на животот. Иако семејството Сула остана без покрив од разорниот земјотрес и е засолнето во шатор во Манз, пред неколку часови се роди Ајсел, нивната ќерка, која е во добра здравствена состојба, исто како и мајката Ардјана. Ајсел ти никогаш нема да бидеш сама, напиша министерката.

Ардјана се породила во Клиниката за гиникологија „Кралица Гералдина“ во Тирана.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -