fbpx
8 C
Skopje

Ретко чудо на Гинекологија – 12-годишно девојче ја породи својата мајка

АКТУЕЛНО

Џејси Делапена сакала да присуствува на раѓањето на своето братче, но нејзините родители мислеле дека е премала за такво нешто.

Можност повторно и се укажала една година подоцна, кога нејзината мајка била трудна со нејзиниот втор брат.

Овојпат Џејси била во породилната сала.

-„Докторот ми дозволи да го извлечам бебето. Ми беше многу драго, пред тоа како да глумев лажен лекар, а ова беше како вистинска работа.“ – рекла сестричката.

Таткото го снимил целиот чин, како и моментот кога малата Џејси се расплакала. Фотографиите ги објавиле на Фејсбук каде повеќе од 170.000 луѓе ги виделе и прокоментирале.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -