fbpx
5 C
Skopje

Чудо над чудата: Доктори оживеале бебе кое не дишело 22 минути

АКТУЕЛНО

Британските медиуми известуваат за чудо од бебе, кое благодарение на херојските потфати на докторот преживеало, иако по раѓањето првите 22 минути воопшто и не дишело.

Брачниот пар Ден и Рејчел Нори биле шокирани кога докторите го оживеале нивното бебе кое било во клиничка смрт.

Докторите дури и ги предупредиле родителите дека бебето можеби и нема да преживее во наредните три часа.

Девојчето во меѓувреме наполнило 40 недели, а нејзините родители уживаат во среќата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -