27 C
Skopje

Чудо над чудата: Доктори оживеале бебе кое не дишело 22 минути

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Британските медиуми известуваат за чудо од бебе, кое благодарение на херојските потфати на докторот преживеало, иако по раѓањето првите 22 минути воопшто и не дишело.

Брачниот пар Ден и Рејчел Нори биле шокирани кога докторите го оживеале нивното бебе кое било во клиничка смрт.

Докторите дури и ги предупредиле родителите дека бебето можеби и нема да преживее во наредните три часа.

Девојчето во меѓувреме наполнило 40 недели, а нејзините родители уживаат во среќата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради зголемените бројки: Се воведуваат ограничувања во однос на масовните собири, а следуваат и вонредни мерки во Грција

Поради зголемениот број на заразени со коронавирус, во одредени региони во Грција од денеска се воведуваат ограничувања во однос на масовните собири, а премиерот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -