fbpx
8 C
Skopje

Чудо од сок: За пет дена три килограми помалку

АКТУЕЛНО

Овој сок помага во согорување на калориите, го храни нашето тело со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето вишок течности од организмот.

Состојки: 1 китка магдонос, 1 лимон, вода.

Магдоносoт стино исечкајте го (најдобро во блендер), исцедете сок од лимон, налијте чаша вода.

Сокот би требало да се пие наутро на празен желудникот, само 5 денa, а потоа направете пауза од 10 дена. Овој сок помага кај согорувањето накалориите, го храни нашето тело со витамини и минерали. Освен тоа магдоносот го подобрува варењето, ни овозможува брзо да се ослободиме од наталожената течност во организмот која нè прави и подебели отколку што сме.

Ако сокот направен со вода ви е здодевен, магдоносот ставете го во јогурт коj потпомага во варењето и има 0 отсто масти, кој можете да гo пиете попладне, а наутро пијте го сокот со вода.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -