fbpx
17.8 C
Skopje

Чудото од дете, Љуба од Пинкови ѕвездички ја запеа “Бато” со Калиопи (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Победникот на „Пинкови ѕвездички“, шестогодишниот Љуба Станковиќ го освои регионот со својот талент за музика и својата харизма. Уште од првото појавување на сцената, многумина му предвидеа успешна кариера.

Со неговата изведба на „Бато“ од македонската поп пејачка Калиопи го воодушеви жирито, но самата и Калиопи.

Букле периодов е во Будва каде што има настапи, а на eден настап на сцена се појави и малиот Љуба.

Тие заедно ја отпејаа песната „Бато“, а дел од изведбата Калиопи ја сподели на Инстаграм.

https://www.instagram.com/p/Bm5t1yYFF1v/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -