5.9 C
Skopje

ЧУВАЈТЕ СИ ЈА: Жената во овој хороскопски знак е најверна

АКТУЕЛНО

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Бочварски: Даваме енергија и придонес во насока на подобрување на конекцијата со Бугарија

Во контекст на проблемот со Бугарија, сметам дека во делот на инфраструктурата треба ние да развиваме што е можно посилни и појасни врски помеѓу...

Оваа жена од Зодијакот ја одликуваат одлучност, упорност и доследност во своите цели. Воедно, таа е силна, заводлива љубовница која многу очекува од партнерот, но дава двојно повеќе.

Нејзините два најголеми квалитети се чувствителноста и трпението. Има благ карактер, но тоа не значи дека со неа може да се манипулира. Ако некој се обиде да ги тестира нејзините граници, ќе се разбуди нејзиниот огнен темперамент. Се работи за жената Бик.

Припадничките на овој знак го кријат својот темперамент, затоа што во животот се склони на рамнотежа и сигурност. Не се авантуристи и никогаш нема да ризикуваат, ако тоа може да има донесе нагли и големи промени. Со самото тоа тие живеат во едноличност, а сите промени главно ги предизвикуваат надворешните промени. Жената Бик учи од искуство и никогаш нема да и се случи два пати да ја повтори грешката.

Жената Бик се смета за една од најверните знакови. Таа никогаш не влетува во врска затоа што многу и е важно во потполност да го запознае партнерот. Дури кога ќе биде сигурна дека избрала квалитетна личност таа ќе се впушти во сериозна врска. А еднаш кога ќе се обврзе, тоа е засекогаш.

Мажот која сака да ја освои мора да биде подготвен на многу додворување и заведување затоа што тоа е патот до срцето на оваа жена. Тој што ќе ја освои од неа ќе добие многу затоа што жените родени во овој хороскопски знак по природа се грижат за другите, поради што во врската ќе даваат повеќе додека партнерот е верен и додека и пружа чувство на сигурност. Многумина кои го доживеале тоа искуство, ја опишуваат жената Бик како маѓепсна љубовница.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески за бугарската министерка за надворешни: Жалам што госпоѓата Захариева се наоѓа во состојба на тешко психичко пореметување

Премиерот на Македонија, Зоран Заев во денешна изјава за медиумите говореше за можна средба со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов и проблемите кои се...

Д-р Сашко Николов: ќе останам доктор за сите граѓани и покрај мојата функција

Кандидатот за градоначалник на општина Штип, Д-р Сашко Николов истакна дека и покрај тоа што започнавме со изборната кампања за предвремените локални избори во...

Мистериозен млад човек ја разбранува јавноста: Среде литургија го извади мобилниот – што се обидуваше да направи (фото)

За време на целата литургија, погреб и церемонија одржана во чест и во името на патријархот Иринеј, граѓаните на Србија имаа можностда видат мало,...

Со вградување на плин се оштетува моторот на aвтомобилот?

Со цел да се намалат средствата кои ги даваме за користење на автомобилот, често кај нас граѓаните се одлучуваат за вградување на плин во...

СРУШЕНИ ЦРНИ РЕКОРДИ: Нови 5.067 лица се новозаразени, 38 пациенти почиnaa, се поголем број пациенти на респиратори во Србија (Фото)

Во последните 24 часа во соседна Србија се тестирани над 15.000 граѓани од кои дури 5.067 лица се позитивни на Ковид-19. Нажалост почиnале дури...
- Advertisement -