fbpx
6.8 C
Skopje

Д-р Енсер Јусуфовски: Потребна е стратегија и јасни правила за увозот на лекови

АКТУЕЛНО

Потпретседателот на Граѓанско демократската унија- ГДУ, д-р Енсер Јусуфоски беше гостин во емисијата „Што мисли народот“ на штипската телевизија ТВ Стар. Во емисијата д-р Јусуфоски ги изложи некои од основните идеи и решенија на Граѓанско демократската унија во врска со проблемите во македонското здравство. Во продолжение погледнете го видеото од гостувањето на д-р Јусуфоски.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -