17.1 C
Skopje

Д-р Ненад Коциќ со добра вест за дедото на кој му е потребна помош: Пратена е помош од Кризниот штаб на Велес, на дедото ќе му биде понудена и евентуална медицинска помош

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Фејсбук статус на Д-р Ненад Коциќ

Во текот на денот, после добивањето на информацијата дека возрасното лице нема храна пратена е помош од Кризниот Штаб на општина Велес, дистрибуирана преку волонтерските екипи на Црвен Крст.

Со дедото ќе бидеме во постојан контакт и ќе го покриеме и со евентуална медицинска помош.

Сакам да упатам АПЕЛ до сите да не се двоумат да побараат помош доколку им е потребна.
Сите Ние заедно ќе го победиме ова зло, затоа што ние сме солидарен, чесен и упорен МАКЕДОНСКИ народ !

Линк од објавата на Д-р Ненад Коциќ ОВДЕ 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -