fbpx
6.8 C
Skopje

Д-р Николов: Дали „Никоб“ има дозвола за да врши дејност брза помош?

АКТУЕЛНО

Доктор Игор Николов преку својот Твитер профил јавно упати прашање, дали Никоб има дозвола за вршење дејност Брза Помош, откако денеска во Собранието со нивното возило пристигна пратеничката позитивна на Ковид-19.

Тој вели дека според законот само ЈЗУ има право да врши дејност Брза Помош.

Никоб не е ЈЗУ, вели Николов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -