fbpx
2 C
Skopje

Д-р Николов: Единствениот начин да си ја вратиме слободата е да ги почитуваме трите мерки, трите ритуали кои мораат да бидат дел од нашето секојдневие

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

ОДГОВОРОТ НА НАШАТА НЕОДГОВОРНОСТ, РЕЗУЛТИРА СО СТАВАЊЕ ПОД СТАКЛЕНО ЗВОНО НЕКОЈ НАШ БЛИЗОК ИЛИ САМИТЕ НАС!!!

Почитувани сограѓани,
слободата е она што му недостасува на човештвото…
Но слобода без здравје е исто што и човек ставен во стаклено звоно; може да ја гледа околината, но неможе да ја слушне, неможе да ја допре, неможе длабоко да вдише и да ги наполни градите со свеж воздух, неможе да ја помириса свежината на пролетните цвеќиња, неможе да истрча во паркот и да се струполи врз свежата трева, неможе да заигра фудбал, баскет со своите другари, едноставно нема да може да му се насмее на животот.

ВЕ ЗАМОЛУВАМ!!!

Единствениот начин да си ја вратиме слободата, да си ја вратиме социјализацијата, во било каква форма, е да ги почитуваме трите мерки, трите ритуали, кои МОРААТ да бидат дел од нашето секојдневие во наредниот период:

1. СОЦИЈАЛНА ДИСТАНЦА 1.5-2 метри.

2. НОСЕЊЕ ЗАШТИТНА МАСКА(во затворен простор и на отворен кога неможеме да одржиме социјална дистанца).

3. ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА РАЦЕ И РАБОТНИ ПОВРШИНИ.

П. С.
Доколку сме во ситуација, каде мислиме дека никој не не гледа и мислиме дека може да правиме што сакаме, повторно сетете се на овие три ритуали, зошто ОДГОВОРОТ НА НАШАТА НЕОДГОВОРНОСТ ЌЕ РЕЗУЛТИРА СО СТАВАЊЕ ПОД СТАКЛЕНО ЗВОНО НЕКОЈ НАШ БЛИЗОК ИЛИ САМИТЕ НАС!!!

ОДГОВОРОТ НА НАШАТА НЕОДГОВОРНОСТ, РЕЗУЛТИРА СО СТАВАЊЕ ПОД СТАКЛЕНО ЗВОНО НЕКОЈ НАШ БЛИЗОК ИЛИ САМИТЕ НАС!!!…

Posted by Sasko Nikolov on Sunday, May 31, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нoви правила за на свадба: Подароkот не смее да биде под 4000 денари, не смее да се носи бела облека (Фoто)

Гостите кои требало да присуствуваат на свадбата на идната госпоѓа Сандерс, добиле листа со 10 правила кои мораат да ги почитуваат, а а еден...

Полицајците останале во шok при рутинска контрола: Фатен „рекордер“, погледнете колку промили имал во крвта

Припадници на сообраkајната полиција на Полицисkата станица во Ариjeе го запреле 67-годишниот возач, а полицијата била изненадена кога видела колку промили имал во kрвта. Имено,...

Талат од Преспав: Дури работев во слаткарница научив да се смеам и кога не ми е денот

Како е да се снима во време на корона и колку се плашеле доколку се заразат од престанок на снимање на Преспав. Снимањето за...

Ретро: Љубчо зборува за Груевски, Спиро во позадина се смешка (видео)

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Господинот Груевски зборуваше за неговото работење во некое апстрактно време, не ја спомнува Владата во која работел, не спомнува кој бил премиер...

Kавга која ја доведе до солзи: Зорица Брунцлик се расплака во живо на Пинкове Ѕвезди

Никој ништо не рекол и не направил. Дали ова е поради мене? Ова е навистина смислено. Во сред емисија со овие зборови се обрати еден...
- Advertisement -