fbpx
4 C
Skopje

Д-р Сашко Николов: Не смееме да дозволиме да влеземе од здравствена во институционална криза

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

ВМРО ДПМНЕ имаа шанса да бидат дел од оваа трка и да се борат но тие го избраа нивниот кукавички пат, вели Д-р Сашко Николов кандидат за градоначалник на општина Штип.

Ние ќе обезбедиме една сигурна по здравјето на нашите граѓани кампања , а од друга страна сме свесни дека и луѓето се изморени од трибини , говори и собири. Нема да ги малтретираме луѓето да излегуваат и да се собираат, дури оваа пандемија ни даде насоки како треба да функционира општеството.

Од друга страна ние имаме вд градоначалник кој не е избран од граѓаните и на кој му истекува мандатот во февруари , доколку не обезбедиме предвремени локални избори , ние ќе си дозволиме покрај здравствената криза да влеземе и во една институционална криза зошто ќе останеме без градоначалник. Што ќе се случува со општинските институции, со комуналните претпријатија. Пандемијата не смее да не доведе до дополнителни кризи. Таа постои и таа ни се случува , но ние веќе живееме со неа 10 месеци и функционираме во неа, одиме на работа, одиме во маркети. Изборниот процес е исто како кога пазаруваме во маркет или одиме во кафич. Како тогаш раководството на ВМРО оди во маркет, како оди по кафичите и пие кафе, нели има иста грижа и за тие луѓе

Д-р Николов вели дека тој направил кардиолошки тим и не ја оставил болницата без кардиолошко одделение и тој тим моментално активно работи, не само што работи на кардиологија туку и помага на инфективно одделение.

Јас сум 40 годишен интервентен кардиолог полн со енергија и амбиција и во овој период можам да работам 24/7, а секогаш приоритет за мене е здравјето на моите граѓани, додава тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...

Јоци: Бранко, здраво и збогум – дојдоа нови деца во СДСМ, не знаат ни како изгледаш

Бранко се јави, вајстина се јави! Колку трогателно. Туку, екс претседателот на Македонија и на СДСМ, Бранко Црвеновски, со пензија од 100.000 денари, кој го...

Шаќири до лидерот на Левица: Апасиев најдобро е да не им се обраќа на Албанците, сè додека е вака настроен кон нив

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вчера на неговиот фејсбук-профил напиша статус во кој им се обрати на Албанците во Македонија: „Драги сограѓани АЛБАНЦИ. Замислете ваква...
- Advertisement -