fbpx
13 C
Skopje

Д-р Сашко Николов: Не смееме да дозволиме да влеземе од здравствена во институционална криза

АКТУЕЛНО

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

ВМРО ДПМНЕ имаа шанса да бидат дел од оваа трка и да се борат но тие го избраа нивниот кукавички пат, вели Д-р Сашко Николов кандидат за градоначалник на општина Штип.

Ние ќе обезбедиме една сигурна по здравјето на нашите граѓани кампања , а од друга страна сме свесни дека и луѓето се изморени од трибини , говори и собири. Нема да ги малтретираме луѓето да излегуваат и да се собираат, дури оваа пандемија ни даде насоки како треба да функционира општеството.

Од друга страна ние имаме вд градоначалник кој не е избран од граѓаните и на кој му истекува мандатот во февруари , доколку не обезбедиме предвремени локални избори , ние ќе си дозволиме покрај здравствената криза да влеземе и во една институционална криза зошто ќе останеме без градоначалник. Што ќе се случува со општинските институции, со комуналните претпријатија. Пандемијата не смее да не доведе до дополнителни кризи. Таа постои и таа ни се случува , но ние веќе живееме со неа 10 месеци и функционираме во неа, одиме на работа, одиме во маркети. Изборниот процес е исто како кога пазаруваме во маркет или одиме во кафич. Како тогаш раководството на ВМРО оди во маркет, како оди по кафичите и пие кафе, нели има иста грижа и за тие луѓе

Д-р Николов вели дека тој направил кардиолошки тим и не ја оставил болницата без кардиолошко одделение и тој тим моментално активно работи, не само што работи на кардиологија туку и помага на инфективно одделение.

Јас сум 40 годишен интервентен кардиолог полн со енергија и амбиција и во овој период можам да работам 24/7, а секогаш приоритет за мене е здравјето на моите граѓани, додава тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...
- Advertisement -