21 C
Skopje

Д-р Сашко Николов: Штипскиот плоштад е место од каде ќе почне патот кон ЕУ, на 15 јули одиме на најголема победа на СДСМ

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Штипскиот плоштад е место од каде ќе почне патот кон ЕУ, патот кон обединување на граѓанството, патот кон светлата и перспективна иднина, патот кон зачувување на се што е македонско и старо и младо, патот кон формирање на правилна, амбициозна и напредна политичка влада.

Штип е мојот град!!!

На 15 јули, одиме на најголема победа на СДСМ и коалицијата, со заокружување на големиот број 3.

#Можеме уште повеќе и уште подобро!!!

Штипскиот плоштад е место од каде ќе почне патот кон ЕУ, патот кон обединување на граѓанството, патот кон светлата и…

Gepostet von Д-р Сашко Николов am Sonntag, 12. Juli 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Македонците може да заборават на одморот во Грција: Државата донесе нова одлука

Во овој момент не постојат препораки за отворање и за дополнителни земји, ако произлезе такво нешто одново ќе го разгледаме, рече портпаролот на грчката...
- Advertisement -