fbpx
21.8 C
Skopje

Да и помогнеме на оваа млада жена прикована за кревет: Сонувам повторно да шетам со моите деца

АКТУЕЛНО

Ирена Танчева од струмичко, сите ја запознаме преку социјалните мрежи. Видовме млада жена која прикована во кревет по тешка сообраќајка моли за помош. Многу кои мислела дека се ќе сторат за неа се првите кои ја напуштиле. Но семејството и децата кои сега по две години успева да ги гушне а сонува повторно со нив на шета на нозе и дава сила да собира донации и со матични клетки да оди на третмани во Русија.

Успехот кај неа е огромен државата не дава средства едноставно овој вид терапија не го признава.

Досие.мк беше да ја посети и лично да ја слушне нејзината потресна сторија. Во прилог видеото од колегите од Досие.мк:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -