fbpx
19.8 C
Skopje

Да се наежи човеk: Само брзата реакција на мајкатаa го спаси дeeтето (Видео)

АКТУЕЛНО

Да бидеш мајка не е лесно. Мајката се грижи за детето 24/7, нема одмор за нив. Ова историја е доказ за тоа. Мајка со момче на 3 години тргната наутро кон нејзината работа. Кога излегнале од лифтот, мајката се расеала за неколку секунди. Никој не очекувал опасност во затворен зграда, но се докажало дека архитектите направиле заштитна ограда за украс а не за претпазливост.

Малото момче отишло до оградата, седнало и паднало.

Само неколку чекори ја делеле мајката од детото. И секунди били во прашање за да се спаси животот на бебето. Мајката во последната секунда успеава да го спаси детето од сигурна смртт.

Случајот завршил среќно бидејќи мајката успеала да го фати детето. НО! Како е можно да прават вакви огради? Што мислите кој е виновен?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌ СОДРЖИНИ: 16-ти септември голем пресврт за само еден хороскопски знак

Од апсолутно сивило, уште само неколку дена за еден знак животот ќе биде обоен во розово. Се работи за Близнаци.

Лошиот период е речиси позади вас. По 16 септември ве очекуваат нови можности на секој агол. Успесите на работа нема да запрат, а за некои припадници на овој хороскопски знак можно е и унапредување. Љубовта исто така ќе ви цвета. Оние кои се зафатени ќе имаат прекрасни моменти за прераскажување, а слободните ќе ја запознаат својата сродна душа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -