fbpx
4 C
Skopje

Да сум јас Венко Филипче, еве што ќе кажам на следнатаа прес-конференција

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Според разгалените детски коментари јас очекувам на некоја скорешна прес конференција Венко да рече: Другари, еб*те си мајката. Сите мерки се укинуваат. На вас ништо не ви се погодува. Кога беше од 21 зошто не е порано? Кога е од 16 зошто не е покасно? Кога шетаа низ паркови и по Водно, зошто не се забрани? Кога се забранува, зошто се забранува сакале да шетаат ќе им паднел имунитетот.
Вие ни се тертате ни се водите.
Пик е.
Над 1000 души заразени со тапија. А Бог знае уште колку без симтоми кои не се тестирани.
Престанете да ќенкате.
Стиснете заби и следете ги препораките.
Ќе помине ова и ќе одите и на Водно и на црква и во паркови и до после полноќ.
Пик е.
Ќе се загуши здравствениот систем.
Ќе ицркаат старците и хроничните.
Стрпете се.
Стиснете заби.
Јеб*ло ве и Водно и Градски парк.
Лигави и недисциплинирани ликови!

Фејсбук статус на Лазар Ѓуров.

Според разгалените детски коментари јас очекувам на некоја скорешна прес конференција Венко да рече: Другари, еб*те си…

Gepostet von Лазар Ѓуров am Freitag, 17. April 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Имаат право да го мразат и ДПМНЕ и СДСМ: Се што kажа, денес е реалност, се што ќе каже за во иднина ќе стане...

Прочитај повеќе Имаат право да го мразат и едните и другите. И неговите, оние од ВМРО-ДПМНЕ кои ги создаде и кои во 90-тите се натпреваруваа...

Еkспертите предупредуваат: Ова е најголемата грешка која човеk може да ја направи по примањето на вакцината против Kовид-19

Вакцините против коронавирусот даваат надеж дека на глобалната епидемија конечно ќе ѝ дојде крајот, велат експертите. Сепак, тие предупредуваат дека луѓето никако не смеат да...

ТАЖНА ВЕСТ Имаше само 24 години: Почина синот на славнaтa манекенка koја пленеше со својата убавина

Тој тргна по стапките на својата славна мајка, која го магепса светот со својата убавина во 90-тите години, но според странските медиуми, страшниот пороk...

Најнова временсka прогноза за виkендот

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во западните делови од земјава ќе има услови за повремени врнежи од...

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...
- Advertisement -