fbpx
27.8 C
Skopje

Дали би се осудиле: Моторциклист „шлапна“ полицаец по глава и избега (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

За да го направите ова треба да сте или премногу глупави или премногу храбри.  А можеби и едното и другото.

Видео снимката е направена во Велика Британија, а на неа се гледа моторциклист кој со голема брзина поминува покрај полицаец на мотор.

Облечен во црно, моторциклистот му се приближува на полицаецот и го удира со рака во кацигата, односно по глава, а потоа почнува да се смее.

Зад него се наоѓа уште еден моторциклист, а двајцата заедно продолжија напред со огромна брзина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -