23 C
Skopje

Дали ова се случува кај нас, има ли спас за Македонија: Гледам со свои очи и не ми се верува (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Еден гест денес “ме стопи”. На 34°С додека чекав автобус кај Тобако2, притрча до мене едно мало девојче и сосема искрено, вешто и сериозно ме праша: Да не сакате малку лимонада да се освежите?

Останав запрепастена. Збунета, со погледот кој луташе час кон неа, час кон улицата да не дојде автобусот, само промрморев: Не, не благодарам.

Само погледнав кон местото каде што се враќаше: мало масиче и уште две девојчиња на 8-9 години седеа по сенка, а покрај нив шишињата и чашките со подготвена лимонада, на готовс, да помогнат на истоштените минувачи.

Не, не, си реков во себе, ова не се случува кај нас!?! Господе боже, сепак има надеж! Во младите е иднината! Браво за тие што ги воспитуваат!

Фејсбук статус на Виолета Цветковска

Еден гест денес "ме стопи".На 34°С додека чекав автобус кај Тобако2, притрча до мене едно мало девојче и сосема искрено,…

Posted by Violeta Cvetkovska on Wednesday, August 21, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вучиќ: Сакаме суштински разговори со Приштина, конкретни чекори кои ги решаваат проблемите

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во днешното обраќање до јавноста, говорејќи за дијалогот со Приштина, изјави дека Белград сака разговорите да бидат суштински, а...
- Advertisement -