fbpx
2.8 C
Skopje

Дали претседател на месен koмитет на ,,Левица” во Штип пркоси на бојкотот на лидерот Апасиев и пратеникот Крмов?

АКТУЕЛНО

Вкупно 618.120 лица, 191.839 домаќинства и 257.099 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле 192.827 лица.

Политичката партија ,,Левица” предводена од пратеникот Димитар Апасиев, повикува на бојкот на пописот со кампања ,,Не отворам врата”.

Но, на социјалните мрежи се шири фотографија за која се тврди дека на неа како попишувач е Иван Ѓоргиев, претседател на месен комитет на Левица во Штип е попишувач?!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -