fbpx
1 C
Skopje

Даме Чкатроски: Ако се оданочат приливите од странство, СДСМ и ДУИ нема да добијат ни по 300 гласа на избори

АКТУЕЛНО

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Политичкиот аналитичар Даме Чкатроски предвидува драматично намалема поддршка од населението ако владата навистина ги контролира личните сметки на граѓаните и воведе данок на паричните приливи од странство кои еднаш се веќе оданочени.

“Доколку се воведе данок на дознаки од странство ..СДСМ и ДУИ ќе имаат по некои гласач ,а од ДОМА е сомнително дали ќе гласаат за нив..Вкупно 300 гласачи што веруваат на вакви БУДАЛАШТИНИ И ЛУДОСТИ”, пишува Чкатровски кој е соработник на неколку меѓународни тинк-тенкови.

Во друг пост на темата Чкатроски е уште подиректен:

“Има оваа влада заангажирано некаква глупердабудала ли или некаков фанатик кој постојано пласира дека де приливите ќе се оданочуваат те дека сметките на приватни лица ќе се проверуваат – ЕВЕ ЕДЕН МОЈ ПОЗДРАВ ДО НЕГО..Ако сакаш да ја пропадниш оваа Земја ..кој сакаш биди ќе ти ги ставам ј…..а твои на менгеме па дури те боли. Второ- Ако сакаш од оваа земја со твојте идотски замисли да ја РАСЦЕПИШ НА 5 ДЕЛА ..ТИ Е… МАЈКАТА ПАК..ПА ТИ ОДБЕРИ ЈАЈЦАТА ИЛИ МАЈКАТА

Оданочување на приливи од странство несмее ни да се помисли, а камо ли разговара за тоа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...

(Фото) Легнала да спие и никогаш не се разбудила а мислеше дека е само уморна

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила...

ТАЖНА ИСПОВЕД: На синот и снаата им дадов се, а тие ме оставија на улица

Живеам со мојот син и снаата во нивното лошо расположение. Им дадов сè, а тие ми го “собраа“ имотот откако почина сопругот. Сега ниту...
- Advertisement -