fbpx
17 C
Skopje

Даниел Јорданоски: Време е Курто и Мурто да добијат црвен картон

АКТУЕЛНО

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Паника од прв степен. Пропаганди на сите страни како таканаречената трета опција или новите и помали партии биле штетни, па одработувале за големите, биле некадарни, криминалци, шпиуни на други држави, накратко фрлен глас. Ахам а кој тоа го пропагира и шири таква пропаганда? Членови, активисти и профитери на сестринските партии СДСМ и ДПМНЕ.

Па добро бе имате ли малку срам? Имате ли трошка совест? 30 години владеат две партии и тоа се СДСМ и ДПМНЕ. Тие две партии ја уништија државата, тие две сестрински партии го поделија народот и го раскараа, тие го избркаа и осиромашуваат народот и сега истите тие две пуштаат свои профитери и нахранети членови да дескредитираат нова опција…Истите тие кои се добро ситуирани и имаат огромен интерес од сестринските партии ги убедуваат луѓето што е добро, а што лошо.

Да не беше смешно ќе беше трагично. Профитерите пуштени на најако! Оваа држава е Македонија и им припаѓа на сите кои живеат во неа , а не на вас ситните души и профитери! Ова парче земја не е само на ДПМНЕ и СДСМ за да си играат со судбините на луѓето. Доста кроевте листи кој да јаде леб и кој одработувале за партијата. Доста си играте со човечки животи!

Без вашата поддршка нема да ја имаат таа комоција и луксуз да ги полнат џебовите и моќта да си играат со нашите животи. Време е Курто и Мурто да добијат црвен картон!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...
- Advertisement -