24 C
Skopje

Даниела одбила да го исклучат нејзиниот сопруг од апарати, па се случило нешто неочекувано

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Даниела Дејвис во Јули 2001 година добила повик од болница бидејќи нејзиниот сопруг, Мет, имал тешка сообраќајка возејќи мотор.

Мет со својот мотор се вклучил на автопат и удрил во непрописно паркирано возило со огромна брзина, по што се здобил со многу скршеници, но и повреди на главата. Лежел во болница, потполно онеспособен и во кома, но Даниела секогаш била до него.

Кога докторите и рекле дека нема никаква надеж Мет да се разбуди од кома, одбила да ги исклучат апаратите кои го одржувале во живот. По три години и безброј молитви сопругот се разбудил и рекол еден збор што Даниела никогаш нема да го заборави:

– Пробувам.

Одлуката да не ги исклучи апаратите, всушност била многу лесна.

– Знаев дека Бог ќе ни помогне заедно да минеме низ ова. Верував дека за Бог ова е голема работа, рекла таа.

Подоцна Мет е преместен во домот на мајката на Даниела, каде се организирале во неколку смени за целодневна грижа над него.

Мет закрепнува успешно, на изненадување на сите доктори благодарение на неговата сопруга.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -