fbpx
0 C
Skopje

Дебеланите кои не признаваат Photoshop

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Сите знаеме, дека Фотошоп е удобен метод, ако сакате да си го скриете целулитот, да си намалите неколку килограми, како и да се направите попривлечни за окото на мажите кои “дремаат“ на вашите фотографии на Инстаграм. При услов, да сакаш да си постираш слика на долна облека. Програмата избелува заби и ги измазнува брчките.
Не така мислат два “плус модел”. Тие многу јасно покажуваат како Photoshop може да ги промени телата. Во Instagram, Дијана Широкаи и Кали Торп делат сериозно “обработена” фотографија, и покрај неа оригиналот, кој покажува впечатлива разлика.

“Не е изненадување што жените се оптоварени со неизвесност”, вели Торп, убеден дека “сликите се обработуваат со години, и често крајниот резултат е целосна промена”. Двата плус модели ја препознаваат потребата за Photoshop во некои делови од индустријата, но тие исто така имаат екстремни случаи на уредувачка интервенција, радикална промена на луѓето. ”

Двете мазни луѓе сметаат дека оригиналната слика е совршена како што се – како “двете на слика”. Ние сакаме да им покажеме на жените дека е во ред да изгледаат нормално, да имаат целулит и стомак што не е рамен.

“Не е чудно што жените се натоварени со несигурност“, пишува Тори. Двете модели ја признаваат потребата од Фотошоп. Нивното мото е “да бидеш среќен во кожата во која си“.

Тие го замолија професионалниот фотограф Катерина Полтавчева да ја обработи со Фотошоп нивната фотографија за да покаже како тоа обично се прави во списанијата и рекламите.

Резултатот е следниот:

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со крстот в рака, фаќачот влезе во Охридското Езеро заедно со голем број верници

Крстот во населбата Варош се фрлаше во казан, а него го фати Никола Чорбе. Тој потоа со крстот во раката влезе во езеротo, а...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Штотуkу споделија медиумите: Најнова вест СИЛЕН земјотрес од 6,8 степени според Рихтер ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди провинцијата Сан Хуан во Аргентина, соопшти германскиот центар за истражување и...

Се огласи Вучиќ за ваkцините кои ни ги даваат: Што би вредело ако ние сме здрави, а тие болни

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа, Вучиќ одговори „Што би вредело ако...

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од Жиkина династија

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна...
- Advertisement -