fbpx
-1 C
Skopje

Не знам што барате по Охрид, кога имаме перфектна плажа во Аеродром (Видео)

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Јас не знам што барате сите по Охрид, кога имаме перфектна плажа тука, вели дечко од Аеродром кој веројатно сака да испрати порака до надлежните за она што се случува во општината.

Ова видео се споделува на социјалните мрежи, а дел од граѓаните се шегуваат дека дечкото всушност го има искористено ваучерот за туризам и тоа во сред Скопје.

На видеото може да се види како тој легнува во водата на улицата. Погледнете

Аеродром деновиве, жалосно 😔 (кратка видео – презентација) 👇Браво за дечкото 💪💪💪

Gepostet von Јас сум од Општина Аеродром am Sonntag, 9. August 2020

На три лица кои за продолжениот илинденски викенд присуствувале на журките во Охрид, им е потврден новиот коронавирус, јави Канал 5 повикувајќи се на болнички извори.

Тројцата биле поврани меѓу себе, а во тек се и нивните анкети за останатите контакти. Во моментов тие се со благи симптоми и се на домашно лекување.

На видеата кои се споделуваа на социјалните мрежи од продолжениот викенд во Охрид, се гледаше како стотици млади собрани на плажа, без почитување на мерките се журкаа.

Во Охрид во континуитет секојдневно се казнуваат лица кои не ја почитуваат мерката за носење на заштитна маска.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...

НOВA ТАЖНА ВЕСТ во Македонија: На 58 годишна возраст починa познатиот битолчанец и еден од основачите на навивачката група “Чкембари”

Прочитај повеќе во продолжение - тажна вест На 58-годишна возраст почина Вања Георгиевски, еден од основачите на навивачката група „Чкембари“. Георгиевски беше постојан посетител на...

Венkо се огласи и kажа зошто Србија побрзо добила вакцини: Тие се единствената земја во регионот во која има локално претставништво на Фајзер

Не постои законска пречка за прием на вакцините против Ковид-19 во нашата земја. Првите дози на вакцината „Фајзер“ која е договорена во директни преговори...

Избувна пoжaр во зградата на најголемиот производител на ваkцини

Прочитај повеќе Во продолжение подолу и ВИДЕО Пожарот го гаснат 15 пожарникари, соопштил началникот на противпожарната служба. Три лица биле спасени од зградата, а причината за пожарот...
- Advertisement -