fbpx
1 C
Skopje

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори многу врати и многу добри можности. Розите ќе цветаат во име на љубовта за овие 3 знаци.

На некои знаци конечно ќе им се отвори вратата што долго време посакуваат да ја видат отворена. Тоа се Бик, Јарец и Риби, тие ќе бидат најсреќните знаци во хороскоп овој декември, а притоа ќе им се исполнат нештата кои долго време ги посакувале.

Бик

Луѓето родени под овој знак се многу рационални и одговорни. Тие се добри по душа, имаат големо срце и со задоволство им го даваат на луѓето за кои се грижат и кои го заслужуваат тоа.

Биковите се упорни и секогаш целат кон поголем успех. Тие знаат да работат на сè за да ја постигнат целта и точно знаат што заслужуваат после тоа, па затоа и го очекуваат тоа. Декември е месец кога нивната напорна работа и труд конечно ќе бидат наградени.

Во последниот месец од оваа бурна година, тие ќе добијат некоја нова сила, ќе бидат полни со енергија, а особено добри вести ги очекуваат на љубовно поле.

Јарец

Луѓето родени под овој знак се надарени со отворен ум, тие се добри и искрени. Кај нив, емпатијата е поизразена отколку кај другите, што ги прави магнет за подеднакво добри луѓе во нивните животи, но исто така и љубовни врски што можат да траат многу долго.

За Јарците може да се каже дека имаат ќе имаат добра карма уште во декември, награда за многу добри дела што ги направиле во минатото.

Риба

Рибите се многу мирни и сталожени луѓе кои се секогаш подготвени да донесат рационални одлуки. Она што ги спречува да остварат многу соништа е неподготвеноста да ризикуваат. Но тоа многу ќе се промени за нив во декември.

Тие ќе разберат каде ги чека среќата и ќе брзаат со сите сили кон неа, ќе се борат да го остварат она што го замислиле, а тоа е одлично. Крајот на годината би можел да ги почести Рибите со една прекрасна средба. Можно е да сретнат некој со кого ги чека голема среќа и љубов во заедничкиот живот.

Средбата со сродната душа ќе се случи нагло, без планирање и очекување и тоа ќе биде волшебна средба. Важно е тие да останат свои, во согласност со сопствените принципи и сè ќе биде во најдобар ред.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...

Јапонски оперски пејач ја пее „Ако уmрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот...

Еве kако Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа. Трамп и...
- Advertisement -