fbpx
5 C
Skopje

Дел Пјеро: Дибала може да го надмине мојот рекорд…

АКТУЕЛНО

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Алесандро Дел Пјеро е еден од играчите кој одбележа една убава ера во Јувентус, ера исполнета со многу успеси и титули, додека сега Пауло Дибала е еден од ликовите кој е најзначаен и не може да се замислат „бјанконерите“.

Аргентинецот како и Дел Пјеро е познат по една карактеристика, тоа е добриот и прецизен шут од слободни удари, па легендарниос ас на клубот од Торино верува дека сегашната десетка има квалитет да го надмине неговиот рекорд.

Имено Алесандро застана на бројката од 22 голови од слободни удари во Серија А,  Дибала засега има 9, додека на самиот врв на вечната листа се Синиша Михајловиќ и Андреа Пирло со по 28 погодоци.

-Кој е подобар изведувач на слободни удари? Што сакате да кажам? Јас моето време го завршив, Пауло го има целото време пред себе за да ме надмине. Морам да кажам дека добро си ја врши работата во тој поглед, му посакувам најдобро, -истакна Италијанецот за официјалниот сајт на „УЕФА“.

 

Извор: Derbi.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...
- Advertisement -