9 C
Skopje

Делчево и Берово повторно на листата на градови со нови случаи на Ковид-19

АКТУЕЛНО

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

ВМРО-НП: Георгиевски оствари средба со бугарскиот државен врв

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија оствари средби со министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, со потпретседателот на...

Делчево и Берово повторно се најдоа на листата на градови каде денеска е регистриран пораст на позитивните случаи со Ковид-19. Делчево предничи со пет нови случаи, за кои информациите кои ги добивме од делчевскиот здравствен дом, говорат дека се работи за млади лица на возраст под 30 години.

-Едното лице само е помладо од 35 години, останатите се на возраст под 30 години. За среќа сите се асимптоматски случаи без никакви проблеми по нивното здравје, информираа од делчевскиот здравствен дом.

Во однос на тестирањата, оттаму додадоа дека тие продолжуваат и понатаму при што резултатите од тестовите ќе бидат соопштени во текот на наредните денови.

Во Берово по вкупно 17 случаи со Ковид-19 за неполни три дена денеска ситуацијата е малку помирна. Во оваа општина регистрирани се два нови случаи на позитивни на коронавирус. Македонска Каменица и Пехчево денеска не се најдоа на листата на градови каде има позитивни од Ковид-19.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Строги мерки: Се воведува полициски час во одредени градови кои претставуваат корона-жариште во соседна Грција

Заради зголеменото ширењето на коpoнa Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун. Мерките стапуваат на сила во 6:00 часот денес...

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...
- Advertisement -