fbpx
19 C
Skopje

Демократите подготвуваат импичмент на Трамп?

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Американските демократи се завзеле да развиваат стратегија, чија крајна цел ќе биде импичмент на Доналд Трамп.

Тоа за руските медиуми го соопштиле од националната комисија на републиканците во Конгресот – структура која се занимава со издигнување и популаризирање на кандидатите на партијата за изборите.

Дискусиите за новиот претседател на САД не стинуваат веќе неколку месеци. Незадоволни од победата на „непријатниот“ републиканец, претставниците на демократите ја користат секоја можност за да ги критикуваат активностите на новиот американски претседател. Некои претставници на политичките елити и на стручни кругови периодично нудат да бидат испитани т.н.. врски на екипата на Трамп со Руската Федерација и често потсетуваат на „конфиликтот на интереси“ Трамп – претседател и Трамп – бизнисмен.

Демократите постигнуваат напредок во подготовката на импичмент на Трамп. Нивното внимание во моментов е насочено кон 25-тата амандман на уставот, кој објаснува какви услови се потребни и каков „образ“ се потребни за претседателот да може да биде отстранет од неговата функција.

„Демократите не можат да се помират со поразот на Хилари Клинтон и обидуваат да најдат причина за импичмент “, гласи во документот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -