fbpx
11 C
Skopje

Денес автомобилите ги има прва во регионот: Во минатото Цеца се мачеше со својот стар автомобил (Фото)

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Една од најпопуларните пејачки во регионот Светлана Цеца Ражантовиќ денеска освен со богата кариера може да се пофали и со богата гаража и возен парк вреден стотици илјади евра.

И додека Цеца во време на пандемија неодамна се поднови со нов автомобил вреден близу 140 илјади евра, таа на почетокот на кариерата возела доста скромен автомобил.

Доказ за сето тоа е фотографијата која овие денови кружи на социјалните мрежи, а на неа Цеца среќно позира на почетокот на својата кариера пред својот автомобилот „Мазда 626“ кој потоа ја изнамачи пејачката бидејќи често се расипуваше.

Ќерката на Цеца започна нов бизнис, откако поради коронавирусот беше принудена да го прекине објавувањето на новите песни и заокружување на првиот нејзин албум.

Имено Анастасија започна да продава маски со нејзините стихови од големите хитови.

Таа на Инстаграм сподели фотографија на која позира со црна маска на која со бели букви се испишани стиховите од нејзината песна „Рани“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Koга е безбедно да се гледате со другите луѓе откако ќе прележите Kовид-19 – оваа грешка речиси никој не ја прави

Се разболувате. Поминуваат неколку дена, и за среќа почнувате да се чувствувате подобро. Дали е во ред тогаш повторно да започнете да се гледате...

Денес 4 декември: Одбележување на еден од најголемите празници посветени на мајката Божја, Воведение на Пресвета Богородиа

Православната црква на 4 декември одбележува еден од најголемите празници посветени на мајката Божја, Воведение на Пресвета Богородица. Овој ден во црквениот календар е обележан...

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...
- Advertisement -